Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

112 Adriany

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Adriana111

Liczba postów : 16

PisanieTemat: 112 Adriany   Sro 22 Lut 2012, 21:04

A oto moje akwa:
Litraz: 112L
Obsada: 3 przeźroczki indyjskie,2 zbrojniki niebieskie,2 pielęgniczki agassizy,5 kiryków (2 albinosy i 3 spiżowe) 1 gupik i 1 barwaniak czerwonobrzuchy
Rośliny: kryptokoryna i pare sztucznych puki co bo potem beda zywe
Filtracja: Filtr AquaEl Fan 2
Ogrzewanie: grzalka Atman 100W
Oswietlenie: 2 swietlowki 18W

To niedawno zakupione akwa i dopiero co sie rozkrecam Smile Tylko niewiem czemu mi kryptokoryna pada kupilam ja jakies 3dni temu w sklepie i teraz zaczyna mi marniec liscie zolkna a glonojady je potem szamaja temp. w akwa to 24C czy to za duzo dla niej?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Topielec
Admin

Male Liczba postów : 344

PisanieTemat: Re: 112 Adriany   Czw 23 Lut 2012, 08:11

Hej,
Tak jak piszesz, koniecznie jak najszybciej wymień sztuczne roślinki na żywe, najlepiej jakieś mało wymagające na początek (nurzaniec, moczarka, rogatek). Akwarium zyska i na wyglądzie i na "filtracji" Smile
Ta sztuczna figurka też raczej kiepsko pasuje - to oczywiście kwestia gustu, ale w naturze takich figurek pod wodą nie zobaczysz, a raczej w akwarystyce chodzi o to, by starać się odzwierciedlić właśnie naturę Wink

To na początek. Obsada to tez raczej taki misz masz polecany najczęściej przez sprzedawców początkującym akwarystom, ale tym zajmiemy się z czasem Smile

Widać, że akwarium jeszcze świeże, a jeśli to Twoje pierwsze to jak najwięcej czytaj (akwarium rządzi się wieloma prawami) i oczywiście pytaj na forum jak czegoś nie wiesz.

Kryptokoryny mogą źle się czuć w świeżym akwarium - one lubią "starsze" podłoże itd, dlatego tak reagują. Ale nic nie kombinuj, może się coś jednak przyjmie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Adriana111

PisanieTemat: Re: 112 Adriany   Czw 23 Lut 2012, 11:41

Ha! a wlasnie w tej sztucznej figurce chowaja sie zbrojniki czaly czas na zmiane Very Happy chcialam ja czyms zamienic ale narazie niemam pomyslu czym czym Crying or Very sad a co do roslinek to mam chyba kiepska reke w ich kupowaniu bo kiedy bym nie kupila to zawsze z jakimis nowymi i niechcianymi lokatorami...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Topielec
Admin

PisanieTemat: Re: 112 Adriany   Czw 23 Lut 2012, 11:52

O jakich lokatorach piszesz? Ślimaki?
To trzeba brać rośliny z pewnego źródła - na przykład od jakiegoś naszego forumowicza Wink

Jeśli nie masz na razie nic na zamianę, to na razie tą figurkę zostaw - przynajmniej ją glonojady lubią! Znajdziesz kiedyś jakiś fajny duży korzonek z kryjówkami, to podmienisz. Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma Wink Ale uroku to ona nie dodaje niestety Wink
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Adriana111

PisanieTemat: Re: 112 Adriany   Czw 23 Lut 2012, 13:05

Glownie to stułbie Neutral ale tym razem trafilam na takie cos w tej kryptokorynie
http://imageshack.us/photo/my-images/208/wenowiec.jpg/ powyciagalam to z lodyg i jak narazie cisza Neutral
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Topielec
Admin

PisanieTemat: Re: 112 Adriany   Wto 28 Lut 2012, 08:42

To ciekawe stworzenia Ci się trafiają, prawie jak te, które wychodzą z żywej skały w akwariach morskich Wink Ale świadczy to o tym, że źródła z których brałaś rośliny nie były idealne.

Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: 112 Adriany   

Powrót do góry Go down

112 Adriany
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1