Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Podłączenie 2 filtrów zewnętrznych

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
mgrinch

Liczba postów : 246

PisanieTemat: Podłączenie 2 filtrów zewnętrznych   Nie 26 Maj 2013, 18:46

Witam,

Powiedzcie mi proszę czy można podłączyć 2 filtry zewnętrzne pod jeden wlot - wylot tak aby nie było w baniaku pełno rurek ( jeżeli tak to proszę o porady co jak z czym do czego) czy może jednak podłączyć każdy filtr osobno???

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
krzysiekh

Liczba postów : 25

PisanieTemat: Re: Podłączenie 2 filtrów zewnętrznych   Nie 26 Maj 2013, 21:00

Możesz je też podłączyć szeregowo, pod jeden wlot też, ale nie trójnikiem z kątami prostymi, tylko z rozwartymi, inaczej może ten mocniejszy przepychać wodę do słabszego (nie sprawdzałem, ot teoria taka moja).
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mateusz89

Male Liczba postów : 731

PisanieTemat: Re: Podłączenie 2 filtrów zewnętrznych   Pon 27 Maj 2013, 00:11

Zdarzało mi się kilka razy łączyć kubełki szeregowo. Nigdy nie było z tym większych problemów (oczywiście musisz słuchać i sprawdzać na początku, bo Sam za nie odpowiadasz).

Ważne by drugi w szeregu był mocniejszy lub równy temu pierwszemu. Jeżeli ma działać tylko jeden to drugi. Chodzi o to, że filtry kubełkowe są skonstruowane do działania w podciśnieniu (spływ grawitacyjnie, wypływ pompą) i gdy pierwszy w szeregu będzie mocniejszy od drugiego wytworzy nadciśnienie w drugim.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
w-2

Male Liczba postów : 142

PisanieTemat: Re: Podłączenie 2 filtrów zewnętrznych   Pon 27 Maj 2013, 10:28

tu jest trochę w tym temacie http://www.roslinyakwariowe.pl/dyskusje/topic.html?p=174665
Sam się nad tym zastanawiałem bo mam dwa fluvale 305 a podłączony tylko jeden ponieważ na rury drugiego nie mam miejsca przy za długich i szerokich wzmocnieniach w akwa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
mgrinch

Liczba postów : 246

PisanieTemat: Re: Podłączenie 2 filtrów zewnętrznych   Pon 27 Maj 2013, 13:30

Tak czytam te wszystkie wypowiedzi na "roslinyakwariowe" i mam coraz to więcej niewiadomych w głowie Smile
i teraz się zastanawiam nad tym co napisał krzysiekh o tych trójnikach czy to zdało by egzamin:) A że baniak stoi jeszcze pusty(czeka na stelaż) to mam czas na rozważania więc czekam na dalsze wypowiedzi:) Oczywiście zostaje jeszcze opcja każdy filtr osobno (jeden biolog a drugi mechaniczniak)
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
w-2

Male Liczba postów : 142

PisanieTemat: Re: Podłączenie 2 filtrów zewnętrznych   Pon 27 Maj 2013, 14:06

Opcja ostatnia najlepsza, miałem tak przez kilka lat w 500 litrowym baniaku i dwa fluwale 305 świetnie dawały radę przy rybach wielkości 30 cm.
Jesli chodzi o trójniki to jest problem tylko z węzem zasysającym powinien być grubszy/o wiekszej przepustowości wody na sekundę bo inaczej jeden filtr będzie dostawał mniej, więc też kombinacja. Natomiast przy opcji z podłączeniem szeregowym jeden filtr musi chodzić jałowo- pierwszy, a drugi pracować i zyskujesz tylko wiekszą powierzchnię filtracyjną ale nie przepływy - bo to przeciwnie, może się zmniejszyć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Podłączenie 2 filtrów zewnętrznych   

Powrót do góry Go down

Podłączenie 2 filtrów zewnętrznych
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1