Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Oświetlenie

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
mgrinch

Liczba postów : 246

PisanieTemat: Oświetlenie   Pią 22 Mar 2013, 18:33

Witam, znalazłem w sieci fajnie pokazane jak zrobić samemu statecznik elektroniczny T5 a że jest tu sporo majsterkowiczów to postanowiłem wrzucić link tutaj Smile http://forum.superakwarium.pl/statecznik-elektroniczny-do-swietlowki-liniowej-t5-t8-t31123.html
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
richelieu

Male Liczba postów : 71

PisanieTemat: Re: Oświetlenie   Pią 22 Mar 2013, 23:08

Robiłem kilka razy i stosuję w jednym obecnie. Bardzo dobre i tanie rozwiązanie, nie zauważyłem problemów, ale słyszałem że świetlówka nie osiąga swoich optymalnych parametrów - czy jakoś tak.

W każdym razie polecam. Żre mniej prądu niż statecznik magnetyczny, zapala się bez dławików. Minusem jest chyba to, że nie da się zastosować do świetlówek o większej mocy ( nie wiem czy da się jakoś te płytki podłączyć szeregowo)

Ja nie podłączałem przez kostki tylko plotłem w opaskach termokurczliwych. Zawsze to mniej wilgoci się do układu dostanie.
I pamiętam miny sprzedawców, jak prosiłem o ZUŻYTE ŚWIETLÓWKI Razz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Oświetlenie
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1