Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : 1, 2  Next
AutorWiadomość
Hornet_7

Male Liczba postów : 29

PisanieTemat: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Czw 28 Lut 2013, 19:47

Tak jak w temacie, jakie byście polecali tło do czarnego piasku, chodzi mi o kolory ? Jeżeli już będą kolory to proszę o instrukcje lub materiały z jakich można je wykonać Smile

Pozdro !
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
kroni

Liczba postów : 191

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Czw 28 Lut 2013, 21:54

a jaka będzie zawartość zbiornika,flora,fana,korzenie,badyle,głazy?coś więcej ,wysil się.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hornet_7

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Czw 28 Lut 2013, 22:57

Fauna: Neony, Bystrzyki, Kirysy, Pielęgnice, Zbrojniki,

Flora: szczerze to tego tematu za bardzo nie ogarniam ponieważ te nazwy niewiele mi mówią, lecz planuję troszkę mchu, roślinek o niedużych drobnych liściach i jeszcze planuje ten meszek w kulkach czy coś podobnego.

Kamienie: Kwarcyt Łupkowy

Korzeń: docelowo mangrowca, jednakże z uwagi na to że Nysa akwarystyką nie stoi, Opola po 1 nie znam a po 2 nie wiem gdzie mogłbym takowy korzeń dostać (jakbyś miał informacje proszę się podzielić) - to nie wiem co z tego wyjdzie.

Myślałem o jasno-szarym, bądź grafitowym/granatowym kolorze tylniego wykończenia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
knudson

Male Liczba postów : 365

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Czw 28 Lut 2013, 23:55

Gdzieś w innym miejscu piszesz że akwa max. 72 l. Jakie pielęgnice mają tam pływać? I jakie zbrojniki?? Widzę już 5 gatunków w maleńkim akwarium, do tego stadnych. Kwarcyt do ryb z Ameryki Południowej? Może najpierw pogadajmy co właściwie planujesz i potem pomożemy zaplanowac obsadę, wystrój i tło, ok? Na razie zapowiada się katastrofa.
W baniaczku który planujesz zbrojniki odpadają - duża przemiana materii, znaczne rozmiary. Z pielęgnic to chyba tylko małe pielęgniczki i to tylko para, baaardzo warunkowo i na upartego - nie polecam. Zapomij o skalarach itp. Neonki, bystrzyki i kiryski to ryby stadne - mam na myśli, że w naturze żyją w stadach po kilkaset sztuk. Takich stad oczywiście nikt nie trzyma w domowych zbiornikach, ale 5 szt. to absolutne minimum. W mniejszej ilości po prostu nie robią wrażenia, a ich zachowanie jest zupełnie inne i nienaturalne. Jeśli już stadko to przy takiej wielkości zbiornika musisz się zdecydować na 1 gatunek, bo obciążenie produktami przemiany materii będzie takie, że ryby Ci nie wydolą i będą padać. Nie będzie chyba zadowolony wyławiając co chwilę trupki, będąc zmuszonym jechać po kolejne i tak w kółko? Spokojnie zaplanuj sobie zakładanie akwarium, z czasem na dojrzewanie, z zaszczepionymi bakteriami itd. Źródeł wiedzy jest masa, poczytaj i niczego nie rób na hura.

----------
240l - Pundamilia nyererei Makobe Island
500l - Lipochromis sp. "Matumbi hunter" + Astareochromis alluaudi
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hornet_7

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Pią 01 Mar 2013, 06:31

Neon, bystrzyki - 6 szt.
Pielęgnice ramireza - 2 szt.
Kiryski-3 szt
Zbrojniki Niebieskie - 2 szt.

... moim głównym założeniem nie jest hodowanie ryb do momentu wielkości karpia. Po osiągnięciu odpowiedniej wielkości, zostaną one przeniesione do zbiornika 400 L. Mój baniaczek ma być coś na wzór małego przedszkola, gdzie powoli będą dorastały, zatem myślę iż krzywda im się nie powinna stać Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
knudson

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Pią 01 Mar 2013, 09:26

Ok, jeśli zbrojniki trafią później do dużego baniaczka to git, miło że o tym pomyślałeś. Wiele takich wyrośniętych bydlaczków niestety jest skazana na meczarnie, bo znaleźć im nowy wiekszy dom jest trudno. Swoją drogą może zamiast zbrojników grupka otocinclusów?
Kiryski zachowują się bardzo fajnie jak jest ich więcej, tak z 8 szt. Ja bym ich w mniejszych grupach nie trzymał, podobnie innych stadnych.

Wracając do pytania - skoro piach czarny to tło może lepiej będzie dac trochę jasniejsze, jakiś ciemniejszy niebieski. Możesz użyć gotowca, albo kupić arkusz kolorowego bristolu albo formatkę ze spienionego PCV lub podobnego tworzywa.

----------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hornet_7

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Pią 01 Mar 2013, 12:52

Spokojnie ja już troszkę doświadczenia mam, może nie jakiegoś ogromnego lecz podstawy mam opanowane Smile Swoją drogą to dziwie się ludziom którzy właśnie w baniaczkach 50 L trzymają dorodne okazy. Ja od razu założyłem, że planuję trzymać ryby do średniego stadium rozwoju, i tego zamierzam dotrzymać Very Happy Otoski fajne lecz z tego co mi wiadomo w Nysie ich nie ma ... Hm spienione PCV szczerze to pierwszy raz słyszę tą nazwę, po poradzie u wujka google, stwierdzam że ładnie to wygląda jednakże nie mam pojęcia, gdzie to można kupic (jakaś rada ?) Smile

Ok dziękuje za radę i mam jeszcze jedno pytanie, co sądzisz o Piskorkach?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
marek_z_81

Male Liczba postów : 195

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Pią 01 Mar 2013, 14:23

Od wyboru do koloru
Zapytaj też w jakiejś firmie co się zajmuje reklamą, powinni mieć.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
knudson

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Pią 01 Mar 2013, 16:06

Nie miałem piskorków więc się nie wypowiem. Skoro masz już ryby z jednego biotopu (mniej więcej) to piskorki sobie daruj. Otoski można z łatwością kupić w Opolu, a spienione PCV zamów sobie na Aledrogo. Na tło wystarczy 2-3 mm, więc wyjdzie tanio i masz w jakim kolorze tylko zechcesz. Niedaleko Opola jest firma która tym handluje - Anplast. Dziekanstwo masz w miarę po drodze z Nysy, możesz zahaczyć i zapytać.

----------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
kroni

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Pią 01 Mar 2013, 22:25

ja mam piskorki.fajne ryby.mało widoczne.wizja przedszkola mi się nie podoba.po co do cholery.jeżeli masz już 400 to dopuśc co chcesz a zaaklimatyzują się wspanialej niź po przenosinach kiedy robić to bedą jeszcze raz łącznie ze znalezieniem terytorium masz 75 to skup się na czymś jedno gatunkowym.na przykład muszlowce,chyba nawet ramirezy ale tu nie jestem pewny.a jak mówisz że masz doświadczenie to nie wspominaj o 6 neonach bo to nie stado .to stadne ryby.przemyśl to dobrze i zrób raz a dobrze.tu jest sporo artykułów ciekawych i postów,wykorzystaj to no i pytaj,pytaj,pytaj.pozdro
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
knudson

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Sob 02 Mar 2013, 13:28

Ja zrozumiałem, że 400 jest w planach. Jak już ryby trafią do planowanego akwarium, to do tego 'przedszkola' można coś fajnego wpuścić, opcji jest całkiem niemało.

----------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hornet_7

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Sob 02 Mar 2013, 16:52

To 400 L jest u znajomego wiec to będzie coś na zasadzie wymiany Wink On mi będzie dawał małe do podhodowania, a ja jemu już odhodowane. Z uwagi na warunki mieszkalne, mogę sobie pozwolić jedynie na 72, także coś trzeba wybrać.

... jeszcze mam takie jedno pytanie, ze względu na mały odzew w sprawie korzeni tutaj na forum, chyba będę musiał się udać w końcu do Opola, zatem gdzie i jakie sklepy według Was powinienem odwiedzić ?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
mgrinch

Liczba postów : 246

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Sob 02 Mar 2013, 17:10

Polecam sklep na Pużaka tu masz wszelkie informacje http://akwa-opole.one-forum.net/t377-nowo-otwarty-salon-akwarystyczny-w-opolu.

Jak zaglądałem to korzenie były tańsze niż w realu Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
knudson

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Sob 02 Mar 2013, 17:59

To nie lepiej wybrac coś do tej 72l co zostanie na dłużej? Znajomemu też się baniak 'skończy'.
Co do korzeni to kolega podpowiedział. Nie wiem czy znajdziesz coś do swojego akwa, wydaje się, że ostatnio były większe rozmiarówki. Być może trzeba pokopać, mówię tylko co widziałem na wierzchu.

----------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
apri cort

Liczba postów : 210

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Sob 02 Mar 2013, 20:37

Popieram to, co napisał kroni. Jakieś wariactwo zupełne z tym zbiornikiem... Napisałeś neon, bystrzyk 6szt, ale łącznie 6 szt, czy po 6szt każdego gatunku. I co Ty niby chcesz "podhodowywać" razem z tymi neonami? Nie każda ryba dorośnie do swoich pełnych rozmiarów w 72l zbiorniku, a jeśli będzie to jakiś większy gatunek, to te neony i bystrzyki w końcu zagoni albo wciągnie na śniadanie. Piszesz, że masz doświadczenie, ale moim zdaniem z Twoich wpisów nie wynika nic takiego. Po pierwsze, czarne podłoże to lipa, nigdzie w naturze nie występuje czarne podłoże. Bazalt i pochodne, nie mówiąc o farbowanym piasku to jedna z większych pomyłek akwarystycznych wszech czasów. Wsyp lepiej zwykły piasek i będzie git. Moim zdaniem za bardzo skupiasz się na pierdołach w stylu kolor tła, a za mało na tym, by dobrać jakieś ładnie koegzystujące ze sobą gatunki małych rybek
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hornet_7

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Sob 02 Mar 2013, 21:12

Prosiłem o poradę w sprawie tła więc Twoje luźne przemyślenia mnie brutalnie mówiąc - NIE INTERESUJĄ, a post uważam za zbędny i podlatujący pod spam !!
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
knudson

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Sob 02 Mar 2013, 23:47

Zaden post pisany w celu poprawy warunków życia rybek nie jest zbędny. Skoro pytasz o poradę to ją dostałeś, nie możesz jednak oczekiwać, że błędy które robisz nie będą wytknięte. Ja ci napisałem co bym zmienił, inni też, jak chcesz to skorzystasz.

----------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hornet_7

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Nie 03 Mar 2013, 00:18

Odnośnie tła chętnie skorzystam, natomiast co do pozostałych rad, a raczej subiektywnych opinii, pozostanę bierny. Wychodzę z założenia, że tzw. "rady" nie zawsze maja adekwatne przełożenie na sytuacje w rzeczywistości. Kilka lat temu, też wytykałem znajomemu jakie błędy popełnia i ku mojemu zdziwieniu wszystko mu perfekcyjnie funkcjonuje, a wrzucał do baniaka co się dało, począwszy od surowych korzeni z zasyfiałej Nysy, aż do kamieni znajdywanych w pracy (pracuje przy tłuczniu drogowym). Reasumując pozostaję przy mojej koncepcji i kropka.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
kroni

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Nie 03 Mar 2013, 07:58

jak zwykle zmarnowany czas na czytanie i pisanie do osoby która zadaje pytania a nie chce uzyskać odpowiedzi bo i tak wie lepiej a tylko sprawdza czy nasza odpowiedź będzie się zgadzać.
kiedyś rmf ogłosił konkurs na najgłupsze stwierdzenie i tym właśnie cytatem zakończę ten post.
cyt.-...moim zdaniem rób jak uważasz.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
apri cort

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Nie 03 Mar 2013, 09:21

Skoro jesteś taki mądry, to po co w ogóle pytasz? Nasyp sobie czarnego piachu, naklej z tyłu tapetę w czerwone groszki, będzie ładnie pasować do 3 neonów, które tam wrzucisz. TO BYŁA PORADA ODNOŚNIE TŁA, JAKBYŚ NIE ZAUWAŻYŁ, równie sensowna, jak twoje pomysły odnośnie tego zbiornika. Kurde, co forum to się pojawiają ludzie, którzy chcą tylko poparcia swoich niewydarzonych pomysłów. Człowiek chce pomóc i dostaje po łbie! Albo się myśli poważnie o akwarystyce, albo się robi głupoty, skoro chcesz robić głupoty to rób, tylko nie pytaj ludzi, którzy mają jakieś pojęcie o poważnej akwarystyce, o zdanie.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hornet_7

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Nie 03 Mar 2013, 09:41

Koleżanko widzę, że masz problemy z interpretacją, NIGDZIE nie napisałem że jestem master-akwarysta, zadałem proste pytanie, na które oczekiwałem prostej odpowiedzi, a nie bezwartościowych wywodów Very Happy Ok, dobrze, skoro mówisz, że udzieliłaś mi fachowej rady, to takim bądź razie wskaż mi w Twoim poście propozycję tła o które prosiłem !! Napisałaś równie względną, co nie na temat opinię odnośnie czarnego piasku, natomiast do meritum się w ogóle nie odniosłaś. Niestety to taka nasza polska ułomność, że nie potrafimy czytać ze zrozumieniem, po to są tematy forum, aby w nich prowadzić dyskusję w danych zarysach tematycznych. Jakbym potrzebował porady, z innej dziedziny to bym po prostu zawarł to w temacie. Kroni, jak widać np. knudson potrafił normalnie odnieść się do mojego pytania i udzielić wskazówki (za co mu bardzo dziękuję), a nie lansować i wywyższać się swoją wiedzą, z zakresu akwarystyki, którą na pewno ma ogromną. Co do tych korzonków, też już się nie musisz trudzić, wolę przepłacić 30/40 pln w sklepie, niż dać Tobie zarobić Wink
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
apri cort

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Nie 03 Mar 2013, 10:00

No to zobaczmy, kto nie umie czytać ze zrozumieniem: popatrz post wyżej, jest piękna porada na temat tła, pasującego do ubarwienia neonów. Twierdzeniem, że moje wcześniejsze "wywody" są bezwartościowe, obrażasz mnie, nie napisałam we wcześniejszej odpowiedzi nic, czego nie dyktowałoby dobro ryb. Czarne podłoża nie występują w naturze, to ogólnie znana prawda, więc zbiornik z takim podłożem nie jest wyrazem najzdrowszego podejścia do akwarystyki, czyli próby odwzorowania rybom w miarę naturalnych warunków. Ja mam takie podejście, najwyraźniej inne niż Ty. I zwykle, gdy udzielam się w jakimkolwiek temacie, patrzę na zbiornik holistycznie, w ramach założenia, że lepiej zapobiegać, niż leczyć. Gdyby ktoś pytał na forum, czy dla welona w kuli lepsza jest plastikowa roślinka w kolorze różowym, czy pomarańczowym, to co byś odpisał? Że lepsza jest pomarańczowa, bo się będzie ładnie z rybą komponować? Resztę informacji na temat warunków bytowania ryby byś zignorował? Bo najwidoczniej tego oczekujesz ode mnie: "Pisz, babo, na temat tła, a od reszty się odwal", tak? I skąd na koniec pomysł, że masz mi dać zarobić...?? Bo to mnie najbardziej intryguje z całego Twojego ostatniego posta...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Hornet_7

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Nie 03 Mar 2013, 10:54

"Kroni, jak widać np. knudson potrafił normalnie odnieść się do mojego pytania i udzielić wskazówki (za co mu bardzo dziękuję), a nie lansować i wywyższać się swoją wiedzą, z zakresu akwarystyki, którą na pewno ma ogromną. Co do tych korzonków, też już się nie musisz trudzić, wolę przepłacić 30/40 pln w sklepie, niż dać Tobie zarobić" --> od tego momentu jakbyś nie zauważyła zaczyna się wypowiedź w stronę Kroniego !

Jesteś ultra zabawna (powiedz kiedy mam się zacząć śmiać, żebym nie przegapił tego kulminacyjnego momentu). Swoją drogą gratuluję poczucia humoru ... GENIALNE, pewnie w wolnych chwilach jeździsz na słynne wieczorki kabaretowe, gdzie odgrywasz równie wielką "przyciemnioną gwiazdę", z resztą podobnie jak tu. Skoro wspomniałaś już o tych wspomniałaś o tych wspaniałych czerwonych grochach, to śmiem domniemać, że takowe warunki u siebie odwzorowałaś i jak sprawdzają się ? Very Happy Tylko nurtuje mnie jedna rzecz, gdzie takowe występują ? Czyżby chodziło o Jangcy, a może Ganges ? Tak właśnie o taką odpowiedź mi chodziło, trochę Ci to zajęło ale lepiej późno niż wcale. Mam taka zasadę życiową, proponuję Ci nad nią też trochę pomyśleć, mianowicie: NIE MASZ NIC DO POWIEDZENIA TO SIĘ NIE UDZIELAJ, PONIEWAŻ NADGORLIWOŚĆ JEST GORSZA OD ... Wink

Amen.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
knudson

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Nie 03 Mar 2013, 11:05

kroni, co jest głupiego w tym stwierdzeniu? Przedstawiamy koledze alternatywy, swoje pomysły i albo skorzysta albo nie. Nie ma możliwości, żeby kogoś zmusić. Chcesz wysłać szwadron śmierci, żeby zrealizował Twoją jedynie słuszną wizję? Mam go zbanować bo się z kimś nie zgadza? Tak Ci leży na sercu dobro rybek, że swoje chciałeś wpuszczać do jeziora: cytat z 18.06.2012: "ponawiam propozycje.50 zeta za 4 ry sztuki albo nie będe miał wyboru i w niedziele wypuszczam je do jeziora.trudno.nic nie poradze.", za to rwiesz się do pouczania innych jak mało kto. Nie bronię Horneta_7, mam nadzieję że z czasem sam zrozumie, poprawi co jest do poprawienia i nie będzie się unosił jak mu ktoś wskaże błędy. Peace and understanding, folks!

----------
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
apri cort

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   Nie 03 Mar 2013, 11:09

Czerwone super naturalne grochy będą pięknie pasować do twojego super naturalnego czarnego piaseczku, po prostu. Spokojnie, nie będę się więcej udzielać w twoich wątkach. A jeśli chodzi o warunki w moich zbiornikach, to możesz sobie sprawdzić w galerii i się pośmiać, zapraszam do komentowania, o ile oczywiście się zniżysz do mojego poziomu i zaszczycisz mnie jakąś uwagą. I daruj sobie te żałosne porównania i uwagi o kabaretach, i przestań mnie obrażać, bo zaczynasz przeginać.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?   

Powrót do góry Go down

Jakie polecacie tło do czarnego piasku ?
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 2Idź do strony : 1, 2  Next