Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

podłączenie statecznika 1x8w jakie prawidłowe??

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
vidi64

Liczba postów : 9

PisanieTemat: podłączenie statecznika 1x8w jakie prawidłowe??   Pon 21 Sty 2013, 22:31

dlaczego według tego forum tak powinno sie podłączać statecznik 1x8w ????????????

http://akwarystyczny.frix.pl/post/53298/instrukcja-podlaczenia-statecznika-elektronicznego

Przecież oprawki sa identyczne wiec jesli podłączymy je do świetlówki (czyli po przeciwnych stronach)

to powinno byc tak:

BRĄZ --- --- Niebieski
OPRAWKA A świetlówka OPRAWKA B
NIEBIESKI --- --- Brąz

1.niebieski
2.brąz
3.niebieski
4.brąz

KTO WIE JAKIE PODŁĄCZENIE JEST PRAWIDŁOWE???????????????????

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
richelieu

Male Liczba postów : 71

PisanieTemat: Re: podłączenie statecznika 1x8w jakie prawidłowe??   Pon 21 Sty 2013, 23:06

wg mnie powinno być jak na tamtym obrazku- tj. jak na rysunku na stateczniku. Elektrykiem nie jestem, ale wydaje mi się, że ma to związek z kierunkiem (?) przepływu prądu Smile

Jeśli masz taki statecznik jak na zdjęciu, to polecam Ci spróbować najpierw połączenie- nie wkładając kabli do tych otworków, a tylko wciśnięciu ich od góry ( tam jest taka blaszka z otworem w litere "V") i spróbować tych kombinacji - Chyba nic się nie stanie Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

podłączenie statecznika 1x8w jakie prawidłowe??
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1