Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
Emil_XXL

Male Liczba postów : 177

PisanieTemat: Re: Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium   Pon 24 Gru 2012, 12:20

okej czyli lepiej bedzie jak wykorzystam filtr wewnętrzny i pod nim dam dyfuzorek bo ten filterek robi jako filterek mechaniczny bo bczesto w nim wymieniam włuknine
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Tinker bell

Male Liczba postów : 187

PisanieTemat: Re: Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium   Sro 26 Gru 2012, 13:28

Poczytaj o CO2 i cyrkulacji wody w akwarium.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
stówa

Liczba postów : 85

PisanieTemat: Re: Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium   Sro 26 Gru 2012, 14:14

ja mam dyfuzor przyklejony do filtra wewnętrznego i ładnie mi dmucha mgiełkę po całym akwarium i nic się nie dzieje, wszystko rośnie i żadnych nitkowatych glonów nie ma. A dobrym też rozwiązaniem jest reaktor Co2 zrobiony samemu i założony na wąż który wychodzi z zewnętrznego filtra do akwarium.
http://www.akwanawozy.com.pl/towar/7/reaktor-co2-12-mm.html.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mateusz89

Male Liczba postów : 731

PisanieTemat: Re: Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium   Sro 26 Gru 2012, 14:43

stówa napisał:

http://www.akwanawozy.com.pl/towar/7/reaktor-co2-12-mm.html.

Moim zdaniem pokazany na zdjęciu w linku reaktor jest źle zbudowany. Zdjęcie jest trochę małe.

Taki reaktor nie ma pozwalać na wpadanie baniek CO2 do akwarium.

Na wylot narurowca podłączamy wlot wody i CO2 (którego poduszka ma się utrzymywać na górze reaktora). W miejscu wkładu narurowca jest rurka do kilku cm ponad dnem.
Woda wypływa wlotem narurowca.

Do reaktora bez problemu można włożyć grzałkę (najlepiej skalar z regulacją przy wtyczce i elektronicznym termostatem).
Mam takie dwa i jestem zadowolony.

Znacznie więcej można wyczytać w wątku:

http://forum.roslinyakwariowe.pl/viewtopic.php?t=20353

Pozdrawiam
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
stówa

Liczba postów : 85

PisanieTemat: Re: Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium   Sro 26 Gru 2012, 14:48

Mateusz89 To może w piątek jak wpadnę po te roślinki to pokarzesz mi to ok?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mateusz89

Male Liczba postów : 731

PisanieTemat: Re: Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium   Sro 26 Gru 2012, 21:44

ok
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Emil_XXL

Male Liczba postów : 177

PisanieTemat: Re: Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium   Sob 29 Gru 2012, 21:33

czekam az przyjdzie mi przesyłka z filtrem i zbuduje sobię cos takiego

dzisiaj powyrywalem roślinki obrośnięte glonem bo sytuacja nie wiele się zmieniła mimo uruchomienia co2 i mniej nawozenia tylko symfonia i makro

teraz zpstaały mi glonki na skałkach i na kamyczkach i nie wiem jak się ich pozbyć meczhanicznie puki co bo powybierac je z dna to będzie istna katorga a znajomy podpowiedział mi ze duże skałki moge albo oczyścic myjką ciśnieniową albo zanurzyc na godzinke w roztworze kwasku cytrynowego

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
walher

Liczba postów : 61

PisanieTemat: Re: Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium   Czw 07 Lut 2013, 13:35

Po pobieżnym przeczytaniu pierwsza uwaga - ile czasu podajesz CO2 - jeżeli tylko kiedy świecisz światło to przy takim baniaku 1,5 -1,8 bąbla na sekundę 15 ,18 - minuta nie będzie za dużo a trochę powinno pomóc. Temperaturę zmniejsz po co ci 28 - daj 26. Z praktyki innych da się zauważyć że zwiększenie CO2 może zlikwidować glony a jeżeli nie zlikwidować to wstrzymać ich rozrost.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
walher

Liczba postów : 61

PisanieTemat: Re: Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium   Czw 07 Lut 2013, 13:38

Cholera 15-18 bąbli CO2 jest przy jego całkowitym rozpuszczeniu - przy szklanym dufuzorze z kamieniem pokusiłbym się nawet na 4 bąble i obserwował ryby - ja przy 250l dawałem 4/s i było OK - teraz przy 100% rozpuszczeniu podaje 1,2 - 1,5/s.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium   

Powrót do góry Go down

Moje akwarium zmieniło się w istne glonarium
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2