Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Jak wygląda zwinnik jarzeniec na żywo?

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Rafal97

Male Liczba postów : 9

PisanieTemat: Jak wygląda zwinnik jarzeniec na żywo?   Pią 20 Sty 2012, 10:33

Wiem że dziwne pytanie lecz proszę się nie śmiać Smile. Jak już pisałem zakładam akwarium i myślę nad ławicą do niego. W Nysie z tego co pamiętam nie widziałem nigdzie tej rybki, więc zakupy będę robił Opole/Wrocław. Stąd moje pytanie, ponieważ nie chce przyjechać do sklepu i się rozczarować Very Happy. Na zdjęciach wygląda ładnie lecz ktoś miał okazje zobaczyć go "na żywo"? I co w ogóle możecie mi napisać na temat tej rybki? Trzyma się ławicy (znaczy czy wszystkie razem pływają)? jest ruchliwa? itd.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
poi876

Liczba postów : 68

PisanieTemat: Re: Jak wygląda zwinnik jarzeniec na żywo?   Pią 20 Sty 2012, 10:42

Trzymałem te rybki kiedyś ale to było małe akwa 54 Litry ryba trzema się razem według mnie podobnie jak neony dodatkowo pływały z nimi mieczyki dużo większe może i bały sie ich Razz jak masz mocne światło i jasne dno kolorów tak nie widać dobrze jak przy ciemniejszym dnie i gęstej roślinności ale rybka ładna subtelna Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Topielec
Admin

Male Liczba postów : 344

PisanieTemat: Re: Jak wygląda zwinnik jarzeniec na żywo?   Pią 20 Sty 2012, 10:45

Tu masz ładny filmik z nimi:

http://www.youtube.com/watch?v=2vKZAWYSK_0

Moim zdaniem rybka piękna i pewnie będzie się trzymać w grupie (może je do tego nieco motywować jakiś inny większy mieszkaniec akwarium), choć nie jest to ryba tak ruchliwa jak np. danio, to powinna ładnie wypełniać środkowe partie akwarium Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Rafal97

Male Liczba postów : 9

PisanieTemat: Re: Jak wygląda zwinnik jarzeniec na żywo?   Pią 20 Sty 2012, 11:53

Dzięki za filmik, podłożem będzie żwirek czarny bazalt (mam taki ok 5mm i mam dylemat czy go wymienić na 1-3mm) oświetlenie marne, nawet bardzo (standard na razie) więc w tych 2 aspektach nie powinno być problemu Very Happy A wiecie może jak z dostępnością tych rybek w sklepach? są popularne, czy raczej pytać prywatnych hodowców?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
poi876

Liczba postów : 68

PisanieTemat: Re: Jak wygląda zwinnik jarzeniec na żywo?   Pią 20 Sty 2012, 13:13

można je spotkać ostatnim razem widziałem je w realu na Sosnowskiego jak dobrze pamiętam 3,50 za sztukę Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Mateusz89

Male Liczba postów : 731

PisanieTemat: Re: Jak wygląda zwinnik jarzeniec na żywo?   Pią 20 Sty 2012, 15:39

Ja trzymam jarzeńce. Na żywo wyglądały ostatnio tak:

Moje już są całkiem stare i jak nie dostają akurat pokarmu to się przesadnie nie ruszają.
Na pewno ciekawsza ryba niż neon czarny które kiedyś miałem z tej samej rodziny.
No i jeżeli nie są zestresowane to cały czas bardzo ładnie się czerwienią.

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Jak wygląda zwinnik jarzeniec na żywo?   

Powrót do góry Go down

Jak wygląda zwinnik jarzeniec na żywo?
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1