Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

JAK PODNIEŚĆ PH WODY????

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
Idź do strony : Previous  1, 2
AutorWiadomość
marek_z_81

Male Liczba postów : 195

PisanieTemat: Re: JAK PODNIEŚĆ PH WODY????   Sro 25 Lip 2012, 20:03

Fotka faktycznie deko niewyraźna. Zrobisz jak uważasz, tylko jeżeli zrobisz restart to co zrobisz z rybami, wpuścisz do niedojrzałego zbiornika?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
hodowca

Liczba postów : 112

PisanieTemat: Re: JAK PODNIEŚĆ PH WODY????   Sro 25 Lip 2012, 20:04

nie no doprowadzę wodę do porządku lub mam odstaną na hodowli w zbiornikach
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
w-2

Male Liczba postów : 142

PisanieTemat: Re: JAK PODNIEŚĆ PH WODY????   Sro 25 Lip 2012, 20:23

chlodnica napisał:
silne napowietrzanie również pomoże...

Nie mów definitywnie że nieprawda bo to jest prawda - nigdy nie osiągniesz 8,5-9 chyba że masz niedobry test... poziom 8 pisałem z grubsza a to czy 8,2 czy 8,3 to już nie ma większej różnicy w akwarium, nie naciągaj tematu na siłę. Zależy też od dokładności testów...mało który test ma tak dokładną skalę... bez przesady.
w-2
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
w-2

PisanieTemat: Re: JAK PODNIEŚĆ PH WODY????   Sro 25 Lip 2012, 20:29

coś się pochrzaniło z cytatem - post do wypowiedzi marek_z_81

A jesli chodzi o wodę to w kranie masz z tego co się nie mylę 6,5 w Prudniku. Podmień wodę codziennie przez jakiś czas ok 15% i wyrównasz parametr Ph. Pamiętaj że duże wahania są bardziej niekorzystne niż powolne przywracanie tymbardziej jeśli chodzi o takie ryby jak palety.
w-2
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
marek_z_81

Male Liczba postów : 195

PisanieTemat: Re: JAK PODNIEŚĆ PH WODY????   Czw 26 Lip 2012, 11:28

w-2 napisał:
Soda nie podniesie więcej Ph jak do poziomu 8

Nie pisałeś z grubsza tylko napisałeś że nie podniesie więcej jak do poziomu 8, moim zdaniem 8,2 czy 8,4 to więcej niż 8 a to już duża różnica, nie uważasz?
Dla twojej inf. testy JBL mają skalę co 0,2 o elektronicznych nie wspomnę.

Co masz na myśli pisząc, że naciągam temat (?), kolega pyta to się odpowiada. Lepiej, że pyta niż ma głupstw narobić a poza tym to ostatnio i tak mało co się dzieje na forum.

POZDRAWIAM.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
w-2

PisanieTemat: Re: JAK PODNIEŚĆ PH WODY????   Czw 26 Lip 2012, 13:03

Nie pisałem żę z grubsza bo to dla domyślnych...Wink Wiem które testy mają taką skalę ale niewiele ludzi je ma szczególnie elektroniczne i ja też ich nie mam.

To że naciągasz temat tyczyło się tego że to czy to 8 czy to 8,2 mie ma sensu w tym wątku...

Ja miałem zawsze skalę co 0,5 i dla mnie bło zawsze ph8 przy zastosowaniu wodorowęglanu sodu, takie pomiary w zupełności wystarczyły dla niewymagających pyszczaków malawijskich (jesli ktoś wie jaka woda ma być) jak i dla wymagających tropheusów z odłowu jak i dla dyskowców, nie miałem z tym problemów bo to nie problem jeśli celuje się w środek skali.
Podobnie jest z paletami jeśli ktoś zna zakresy to w zupełności test o skali co 0,5 mu wystarczy bo nikt nie celuje z Ph na granicy z końca zakresu odpowiedniego dla danego gatunku czy to 6,5 a 6,7.... Być może soda podności do 8,2 czy 8,4, dokładnie zmierzone wiadomo lepiej ale co z tego, dla mnie i dla ryb bez znaczenia bo 8 to środek przedziału dla tan-mal.

To że "hodowca" pyta na forum i odpowiadamy to bardzo ok, tylko im bardziej merytorycznie ty, lepiej i tego się trzymajmy. Już jedną podstawową gafę popełnił choć osobiście nie widzę związku spadku Ph z wybiciem bakterii nitryfikacyjnych tylko w filtrach. Też nieraz wybiłem florę i to w całym akwarium np podczas leczenia antybiotykami ryb i nic takiego nie miało miejsca.
pozdrawiam
w-2
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
w-2

PisanieTemat: Re: JAK PODNIEŚĆ PH WODY????   Czw 26 Lip 2012, 13:10

hodowca napisał:
Mierzyłem ph kranówki i wyszło mi 6,5 a NO3 000

W Prudniku nie ma w kranie No3 000, złe testy albo źle zrobiłes test. W kranie jest no3 ok 20. Mamy te same ujęcie wody.

w-2
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
andy09

Male Liczba postów : 49

PisanieTemat: Re: JAK PODNIEŚĆ PH WODY????   Czw 30 Sie 2012, 12:34

Witam

W Prudniku jest bardzo dobra woda i wspaniale rosną w niej neony. Ph na poziomie 8 stopni jest przesadą. Widziałem na zdjęciu pływające neony, po im takie wysokie ph ? Osobiście nie dodawałbym chemi tylko podmieniał wodę. powoli systematycznie. Dużo roślin potrzebuje nowych składników które są w świeżej wodzie.

www.innesa.jasky.pl

Pozdrawiam Andrzej
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
w-2

PisanieTemat: Re: JAK PODNIEŚĆ PH WODY????   Czw 30 Sie 2012, 13:24

andy09 napisał:
Witam

W Prudniku jest bardzo dobra woda i wspaniale rosną w niej neony. Ph na poziomie 8 stopni jest przesadą. Widziałem na zdjęciu pływające neony, po im takie wysokie ph ? O

Ale o co chodzi? Warto czytać ze zrozumieniem;) Mowa była ogólnie o wodorowęglanie sodu i nikt tu nie mówił że dla neona 8 jest ok...
w-2
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: JAK PODNIEŚĆ PH WODY????   

Powrót do góry Go down

JAK PODNIEŚĆ PH WODY????
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 2 z 2Idź do strony : Previous  1, 2