Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Haplochromis Aeneocolor

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
knudson

Male Liczba postów : 365

PisanieTemat: Haplochromis Aeneocolor   Pią 30 Mar 2012, 20:25

Wszystkie moje Haplochromisy okazały się samcami. Oto 'pan kierownik'

Zdjęcia sprzed dwóch tygodni. Samce czasem są wybarwione bardziej, czasem mniej. Parametry w normie, bez wahań, więc to raczej wynik dominacji i ucierania sie hierarchii. Po lekkiej zmianie aranżacji i dodaniu kilka dni temu kilku dużych kamieni jest kolorki łapią juz wszystkie. Chłopaki mieszkają w 6 w 240l więc można powiedzieć, że mam 'niedorybienie'. Praca ostatnio nie dawała czasu na poszukiwanie towarzyszek, ale chyba czas najwyższy. Jakby ktoś coś słyszał...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
apri cort

Liczba postów : 210

PisanieTemat: Re: Haplochromis Aeneocolor   Czw 21 Lut 2013, 17:00

Ależ to ładne ryby! I chociaż siedzę niby w akwarystyce 10lat to pierwszy raz się z nimi spotkałam... A szkoda, bo niedawno miałam puste 240l, może właśnie takie cuda miałabym zamiast pielęgnic amerykańskich.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
HOLSON

Male Liczba postów : 114

PisanieTemat: Re: Haplochromis Aeneocolor   Czw 21 Lut 2013, 17:11

bardzo interesujący gatunek Smile ale kolego lepiej im dopuść jakąś kobitę bo zrobią ci Holandię w awka Very Happy
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
knudson

PisanieTemat: Re: Haplochromis Aeneocolor   Czw 21 Lut 2013, 19:26

Samice już dawno pływają z tą bandą i będę musiał je oddzielić na jakiś czas, bo non stop noszą młode i w związku z tym sa o połowę mniejsze od rówieśniczych samców. W tym akwa trwa ciągłe tarło, nie przesadzam. Ostatnio tarły się 4 pary jednocześnie. Nawet nie odławiam...

apri cort - młodziaki od mnie pływają w sklepie na Pużaka, a ja mam w tej chwili narybek 2 innych pielęgnic z Wiktorii - L. "Matumbi Hunter" i A. alluaudi i się mocno zastanawiam co z nim zrobię :-/ Tanganikę i Malawi znają wszyscy, a pielęgnice z Wiktorii są mocno w cieniu.

----------
240l - Pundamilia nyererei Makobe Island
500l - Lipochromis sp. "Matumbi hunter" + Astareochromis alluaudi
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
HOLSON

Male Liczba postów : 114

PisanieTemat: Re: Haplochromis Aeneocolor   Czw 21 Lut 2013, 21:07

knudson no fakt nie zauważyłem, że post jest z marca ubiegłego roku Smile
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
apri cort

PisanieTemat: Re: Haplochromis Aeneocolor   Czw 21 Lut 2013, 21:40

Knudson przestań, bo mi smaka robisz, a nie mam gdzie postawić kolejnego akwa... Może jak w końcu wrócę z wychowawczego do pracy i zacznę coś zarabiać to pomyślę nad większym akwa dla moich pielęgnic i wówczas 240tka się zwolni. Masz rację, ja z afrykańskich ryb znałam tylko Tangę, Malawi i jakieś tam barwniaki. Nawet mi przez myśl nie przeszło, że są tam takie piękne ryby, a może po prostu utknęłam wśród gatunków z końca ubiegłego wieku, kiedy to wszystko poza żyworódkami, kirysami i skalarami było rarytasem nie do zdobycia...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
knudson

PisanieTemat: Re: Haplochromis Aeneocolor   Czw 21 Lut 2013, 23:09

I dobrze, że Ci smaka robię, bo to ryby piękne, ciekawe i rzadko spotykane, a warte uwagi.
Swoim "nieobyciem" się nie martw, w akwarytystyce chyba każdy ma jeszcze nieodkryte obszary. Niestety generalnie sklepy nie robią tutaj dorej roboty, bo 9/10 oferuje to samo, z róźnych przyczyn, głównie merkantylnych. Błogosławieństwem jest internet i to, że można poszerzyć horyzonty na róźnych fotch i stronach tematycznych. Ja swoje haplo mam od Topielca i na tym forum pierwszy raz je zobaczyłem i dowiedziałem się, że "jest takie coś". No i poooooszło... :-)

----------
240l - Pundamilia nyererei Makobe Island
500l - Lipochromis sp. "Matumbi hunter" + Astareochromis alluaudi
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
apri cort

PisanieTemat: Re: Haplochromis Aeneocolor   Pią 22 Lut 2013, 18:59

No widzisz, a mnie się wydawało, że niebieskołuskie to taka rzadkość... Wink
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content