Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Moje pierwsze akwarium - 160L

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Fenix

Liczba postów : 1

PisanieTemat: Moje pierwsze akwarium - 160L   Nie 12 Mar 2017, 14:24

Witam
Jestem nowy więc jeśli wątek jest w nieodpowiednim miejscu to proszę moderatora o przeniesienie.

A teraz do rzeczy. Proszę doradźcie.
Planuję zakup akwarium 100x40x50cm. Chciałbym w nim mieć ryby Paletki (Dyskowce). Planuję zakup stadka 5-7 sztuk. Czy można mieszać te ryby. Tzn. czy można mieć np. dwa gatunki ? Przykładowo żółte i niebieskie ? Czy te ryby nie są agresywne dla innego gatunku? Zastanawiam się także czy nie należy uzupełnić składu akwarium o jakieś ryby denny czy przypowierzchniowe. Może jakieś stadko Danio czy Neonów ?

Chciałbym w akwarium mieć dno wyłożone żwirkiem i ewentualnie jakieś pojedyncze większe kamienie.W centrum duży rozłożysty drewniany korzeń. Nie planuję w ogóle roślin. Czy to błąd ?? Proszę doradźcie czy żwirek w dnie nie jest problemem przy tego typu rybach? Może lepiej dno piaszczyste ?

Proszę doradźcie jaka będzie najbardziej optymalna temperatura dla takich ryb?

Tak sobie wyobrażam takie akwarium:
http://rybyakwariowe.eu/galeria/ryby_paletki/paletka-dyskowiec-ryba-akwariowa-paletki-ryby-16.jpg

Proszę doradźcie.
Janusz
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Radiowiec

Male Liczba postów : 24

PisanieTemat: Re: Moje pierwsze akwarium - 160L   Sro 22 Mar 2017, 12:03

Obawiam się, że możesz iść z motyką na Słońce, planując takie akwarium - niestety....
Dyskowce to wymagające ryby - tu mam na myśli zarówno warunki chemiczne w akwarium, ale też zajmujące wiele czasu - pielęgnacji.
Na pierwszy rzut oka wydaje mi się, że Twoje akwarium jest za małe na taką ilość ryb.
W zbiorniku istotna jest wysokość (podobnie jak ze skalarami) - im wyższe tym lepsze. Dla lepszego utrzymania czystości w zbiorniku akwaryści radzą dawać piasek (czego potwierdzenie masz również na załączonym przez Ciebie zdjęciu.)
Warto mieć na uwadze parametry - woda miękka i kwaśna, 6-5 pH, utrzymywana na stałym poziomie. (filtr odwróconej osmozy).
Jeśli chodzi o łączenie gatunków - najczęściej palety spotykane są z neonami, ale dla dużych ryb małe neonki mogą być niezłym pokarmem.

To moja wiedza, jednak czysto podręcznikowa.
Warto zapytać doświadczonych akwarystów, o ile dobrze pamiętam na naszym forum paletki posiada użytownik o nicku Adamtere. Myślę, że nie poskąpi rad Smile

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Moje pierwsze akwarium - 160L
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1