Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Pył na szybach i nitki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
sobmac

Male Liczba postów : 28

PisanieTemat: Pył na szybach i nitki   Nie 05 Cze 2016, 18:33

Witam.

Pył na szybach po 1,5 dnia i nitki na roślinach kamieniach.. oraz żółto-brązowy nalot na podłożu. Wyskoczyły w dość dużej ilości. 2 tyg temu wlałem pomyłkowo mikro zamiast makro dość sporą porcję i od tego się zaczęło. Co radzicie zrobić? podkreślę, że nie mam testów niestety. Co drugi dzień muszę czyścić szyby+(ok 30-40% podmiana wody) bo nic nie widać.
Akwarium świeże nie cały miesiąc.
Mały henio zaczyna marnieć

Akwarium 126l
Filtracja- multikani 800 / ceramika / zeolit /gąbka + doszła wata. + Filtr wewnętrzny jako mechanik.
podłoże - bazalt gradacja 0,5 -1,2 mm
oświetlenie - 2xt5 24w (48w), 2 x t8 18w (36W), 2 xbelka led 18w (36W)
czas świecenia na początku od 9-21 (12godz) t5+t8 od 11-19 (8 godz)
CO2- Bimbrownia 2 bąble na sekunde...

Teraz świeci tylko 2 x t8 18w sumie 36w od 10 - 20 (10 godz).

Co radzicie zrobić ?
Lać te nawozy dalej czy na razie przestać ? Podawać co2 czy tez przystopować ? Zaciemniać (mały henio nie pójdzie do kosza) ?

Pył po 1,5 dnia

Nitki + zielony osad na kamieniu

;<

-----------------------------------------------

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
walher

Liczba postów : 61

PisanieTemat: Re: Pył na szybach i nitki   Czw 08 Gru 2016, 08:41

O!! Co mogę zaproponować to: podmiany wody co dziennie ok 30% (przed podmianą oczyścić szyby z glonu), zaciemnienie przez 3-4 dni (po prostu nie włączanie światła), skrócenie oświetlenia np. do 6 godzin, podawać dalej Co2, zero nawozów - czy pomoże - nie ma pewnej ready na gloniska w akwarium dlatego nie gwarantuje ale może trochę to pomoże. Niektórzy podają jeszcze carbo w płynie dawkę kilka razy przekroczoną ale tego nigdy nie stosowałem więc nie wiem jak to działa. Masz małe akwarium więc problem do ogarnięcia.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Pył na szybach i nitki
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1