Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Pasożyt, tylko nie wiem jaki

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
mozart21

Liczba postów : 1

PisanieTemat: Pasożyt, tylko nie wiem jaki   Pon 29 Cze 2015, 06:27

Witam,
w jednym z moich zbiorników razem z roślinami przyjechały jakieś pasożyty. Nie wiem dokładnie co to ale mają po kilka milimetrów długości, białe, wygląda to mniej więcej tak :
http://www.galeria.adamn.pl/f689.jpg
nie są to raczej stułbie. Ponieważ akwarium jest małe (30l) i roślinne, a większość roślin posiadam też w innych zbiornikach lub u znajomych, to postanowiłem walczyć na całego (po wcześniejszym stosowaniu femanga schneckenSTOP brak efektów, może na parę dni ich nie widać bo się kryją). W tym celu wszystkie rośliny poszły do wyrzucenia, część podłoża też. Pozostałe kamienie, korzenie i filtry zostały wyparzone dosyć dokładnie. Zbiornik został wymyty ciepłą wodą, następnie myjką ciśnieniową, wysuszony i tak kilka razy. Założyłem akwarium ponownie, przeniosłem parę roślin ze zdrowych zbiorników, wszystko było ok ale po miesiącu mam powtórkę z rozrywki.
Dodam że na razie jest ich mało ale znając tempo szybko się mnożą. I mimo że nie wiem co to jest to muszę przyznać że o porządek dbają. W chwili załamania odłączyłem akwarium z zasilania, a teraz (po prawie dwóch miesiącach) rośliny rosną w najlepsze, woda jest krystaliczna, nie wiem dlaczego. Mimo to czy są jakieś pomysły co to może być i jak temu zaradzić?
Za wszystkie wskazówki dziękuję. Niestety nie posiadam aparatu żeby tak małe pasożyty były w ogóle widoczne.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
knudson

Male Liczba postów : 365

PisanieTemat: Re: Pasożyt, tylko nie wiem jaki   Pon 29 Cze 2015, 22:20

Na pierwszy rzut oka wypławki, ale to chyba najbardziej oczywiste i zakładam że wykluczyłeś. Poza tym schneckenstop powinien je wybić, chyba że w jakiś sposób zawlokłeś je powtórnie np. z roślinami albo mnożą ci się gdzieś w filtracji.
Druga opcja to nicienie. Na jedne i drugie pomoże głodny gupik :-)

----------
240l - Pundamilia nyererei Makobe Island
500l - Lipochromis sp. "Matumbi hunter" + Astareochromis alluaudi
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

Pasożyt, tylko nie wiem jaki
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1