Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

"Częściowy" restart akwarium

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
pablo181

Male Liczba postów : 34

PisanieTemat: "Częściowy" restart akwarium   Czw 06 Mar 2014, 15:06

Witam,
to mój pierwszy poważny post tutaj Smile

Mam zamiar zrobić częsciowy restart mojego baniaka, a dokładnie, wymienić całe podłoże (mam aktualnie sam gruby żwir i nic za bardzo nie chce w tym rosnąć) na granulat, pozmieniać aranżację i poukładać sensownie całą zieleninę.

I teraz do sedna.
Plan mam taki aby ryby na tydzień przenieść do aqwa zastępczego, a moje akwarium po przebudowie w 3/4 zalać wodą która była a 1/4 nowej odstanej itp.

I teraz pytanie, czy jak zrobię tak jak powyżej, to czy też bedę musiał odczekać te 3 tyg, aż cały cykl azotowy się dokona, czy nie będzie to miało miejsca (niby większośc bakterii zostanie) i mogę po paru dniach wszystko wpuścić spokojnie do baniaka?

I jeszcze jedno pytanie z innej beczki, mam filtr kaskadowy Aquel FZN 2 (baniak 112 L) dosyć dużo zieleni czy potrzebny jest montaż napowietrzacza, bo nie za bardzo podobają mi się bombelki w akwarium. Pytam, gdyż czytam dużo sprzeczynych opinii, jedni są za inni przeciw?

Za wszelkie odpowiedzi z góry dziękuję
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Michael De Santa

Male Liczba postów : 111

PisanieTemat: Re: "Częściowy" restart akwarium   Czw 06 Mar 2014, 20:05

Hym... też w moim 112 l. robię tak że za zwyczaj około 50-60 l. wody odlewam ... po skończeniu roboty świeżą i starą wodę wlewam do aqua i nie mam nigdy z tym problemu ryby wpuszczam następnego dnia jak już wszystko osiądzie i dojdzie do siebie...
W 112 l. mam napowietrzacz ale jest włączany tylko albo rano od 7 do 12 albo wieczorem od 18 do 21 ale to różnie bywa.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora

"Częściowy" restart akwarium
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1