Forum zrzeszające posiadaczy akwariów z nieco zaniedbanego pod względem tego hobby województwa opolskiego. Czas to zmienić!

IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  Zaloguj  

Share | 

Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Michael De Santa

Male Liczba postów : 111

PisanieTemat: Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.    Czw 27 Lut 2014, 21:21

Witam przedstawię wam moje terrarium mam nadzieję że mnie nie pobijecie za to że terrarium, a nie akwarium opisuję, :Dco prawda jedno wiąże się z drugim w tym przypadku.

Zbiornik : terrarium wymiary 100x50x60, powierzchnia wody 100x50x30 o pojemność ok. 150 l. (szkło kryształowe 8 mm)
Oświetlenie : 2x świetlówki 30 W , barwa biała (UV + Vitaminy)
Podłoże : Otoczaki śr. od 2 mm do 20 mm
Nawożenie : Brak
Filtracja : Filtr AQUAEL unifilter 750
Ogrzewanie : AQUAEL NEOHEATER 200 W
Dekoracje : szyszki olchy, tło korek nad wodą, duże 4 otoczaki + duży łupek otoczaka oraz korzenie i wyspa.

Rośliny :
Cryptocoryne aponogetifolia - Zwartka aponogetonowa
Hedera helix L. - tzn. jedna z wielu jego odmian

Zwierzęta :

Graptemys kohnii - Żółw ostrogrzbiety
Poecilia reticulata - Gupik pawie oczko ???
Ancistrus dolichopterus - Zbrojnik niebieski 1+1
Corydoras aeneus - Kirysek spiżowy 1

To jak na razie tak wygląda z obasdą roślin i zwierząt Mad ,a ma być tak Very Happy  :

Flora :
Hedera helix L. - tzn. jedna z wielu odmian bluszczu pospolitego
Polypodiopsida Cronquist - jedna z wielu odmian paproci
Cryptocoryne aponogetifolia - Zwartka aponogetonowa
Lemna L. - rzęsa
Limnobium Rich. -Limnobium

Fauna :
Graptemys kohnii - Żółw ostrogrzbiety
Ancistrus dolichopterus - Zbrojnik niebieski 1+2
Corydoras aeneus - Kirysek spiżowy 3
Corydoras panda - kirysek panda 4
albo Corydoras julii - kirysek lamparci 4
Trigonostigma heteromorpha - Razbora klinowa ławica 10-20 szt.
albo Brachydanio frankei - Danio lamparci 10-15 szt.

Są i zdjęcia może nie najlepsza ale są.

Trochę roboty było ze zrobieniem w miarę ciekawego tła... jakieś 4 h. dłubania w korku ...

a tu już mamy podłoże.. no i to tyle ze zdjęć z "roboty" bo się aparat rozładował ,a szkoda bo były fajne suche aranżacje...

I tu mamy terrarium oraz niżej żółwia, wysepkę (z korka) i bluszcz...

Komentujcie piszcie co nie tak jakieś porady jeżeli chodzi o danio i rozbory możecie mi powiedzieć czy są to szybkie i wytrzymałe rybki.  Question
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Michael De Santa

PisanieTemat: Re: Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.    Sob 01 Mar 2014, 22:23

No komentujcie co wam się nie podoba co podoba może jakieś sugestie co byście zmienili no...
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
martin1403

Male Liczba postów : 225

PisanieTemat: Re: Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.    Nie 02 Mar 2014, 06:07

Całkiem ładne tło wyszło super osobiście nie lubię żółwi ale nawet ładny.A te ryby to mają być na pokarm?Danio  są dosyć szybkie a razbory to niewiem ale chyba też.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
w-2

Male Liczba postów : 142

PisanieTemat: Re: Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.    Nie 02 Mar 2014, 11:38

Ryby z żółwiem to kiepski pomysł...będą pływały w żółwich ekstrementach (żółwi mocz i odchody trafiają do wody, filter nie pomoże, smród niesamowity) i długo nie pociągną...zjedzenie przez gada to dla nich będzie wybawienie w tej męce jaką im fundujesz w tej chwili.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Michael De Santa

PisanieTemat: Re: Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.    Nie 02 Mar 2014, 13:45

Żółwia mam od dobrych 5 lat, od małego go obserwuję i utrzymuję z początku każdy mi mówił że zje rybki i wodę zatruje i że to kiepski pomysł itd... Miałem jeszcze jednego (Żółwia czerwonolicego) to był demon w porównaniu z tym tamten to zjadał wszystko od roślin po rybki. Patrząc na tego to on jest spokojnym gadem zjada rybki jak są chore ale nie zjada jest strasznym leniem polowanie to on ma w ... woli poczekać na to aż dostanie pokarm.Gdy nie je to śpi alb siedzi godzinami na wyspie ... ,a roślin to nie tyka przynajmniej "twardo listnych" np. kryptokoryny.
- Ryby jako pokarm to jak wspomniałem tylko chore osobniki, czyli rybki na pokaz.
- Śmierdzi? I tu nie przyznam ci racji bo jeszcze takiej sytuacji nie miałem ,a miałem już w sumie    łącznie z tym to 4 terraria i poprzednie to były w porównaniu z tym beczki ale nigdy nie śmierdziało.
- Woda to podlega raz dwa razy podmianie ok 40 l (w 150l.) ,a filtracja to przynam rację jest kiepska jak na razie.
- Glonojady mi się nawet w poprzednich terrariach/akwariach gdzie pływały z żółwiem rozmnażały nie wspomnę o gupikach.
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
macioch

Male Liczba postów : 141

PisanieTemat: Re: Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.    Nie 02 Mar 2014, 18:31

Naprawde masz dolichopterusy?  Suspect 

Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Michael De Santa

PisanieTemat: Re: Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.    Pon 03 Mar 2014, 19:56

A mam w sumie to 3 samce i chyba 4 albo 5 samiczek... ale to tak ogólnie ,a czemu pytasz ?
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Michael De Santa

PisanieTemat: Re: Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.    Sob 08 Lis 2014, 14:35

Dawno tu na forum i w temacie... nic nie robiłem wiec takie zdjęcie "Żółwia" na dobry początek starej nowej przyszłości :-) Maiło się to terra zmieniać upiększać ale póki co to się nie wiele z zmieniło... w ogóle się chyba nie zmieniło. Już niedługo:-D.
" />
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
Sponsored content

PisanieTemat: Re: Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.    

Powrót do góry Go down

Terrarium, a nie jak zwykle akwarium.
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1